Home › Białe uzębienie

Białe uzębienie

Utrata zębów to kłopot, który mimo wszystko ma większy negatywny wpływ na jamę ustną, niż się zdaje.

Doprowadza nie tylko do tego, że uśmiech wygląda nieatrakcyjnie, ale najgorszym skutkiem jest to, że obumierają kości szczęki i żuchwy, natomiast posiłek jest bezowocnie rozdrabniany, przez co wynikają problemy z odżywianiem. Po utracie uzębienia bardzo ważne, aby szybko zdecydować się na zainstalowanie implantów. Implanty zębów to gwarancja estetycznego zrobienia nowych zębów z materiału, które nie wpływa negatywnie na organizm człowieka. Polega to na tym, że chirurgicznie wprowadza się do szczęki lub żuchwy implant zrobiony z tytanu, który po upływie kilku miesięcy po zabiegu pracuje jak zwykły, naturalny ząb z tą różnicą, że nie poddaje się próchnicy. Samo wprowadzenie nie jest bolesne, ponieważ wykonuje się to metodą niezbyt inwazyjną.

To wszystko rzecz jasna po uprzednich badaniach i diagnostyce.

Nieistotne, czy pacjentowi brakuje jednego, czy wielu zębów, ponieważ implanty są najbardziej nowoczesnym sposobem na odbudowę ubytków w jamie ustnej – wchodzą na stanowisko korzenia i dostosowują się do funkcji, jakie powinny naturalnie spełniać. Inną metodą na odzyskanie uzębienia są pozbawione metalu wypełnienia z dziedziny protetyki, tzn. protezy zębowe. Centrum Stomatologii proponuje profesjonalną opiekę stomatologiczną i stworzenie najwyższej klasy protez zębowych.

Wadami zgryzu trudni się zaś osobna dziedzina, jaką jest ortodoncja. proponuje profesjonalne leczenie również w tym zakresie.

Jest ono konieczne, ponieważ niewłaściwie ułożone uzębienie sprawiają trudności z higieną jamy ustnej, ułatwiają występowanie ubytków i poważniejszych schorzeń przyzębia. Koniecznie trzeba pamiętać, że wszystkie braki w jamie ustnej trzeba od razu odbudowywać, aby nie doprowadzić do jeszcze gorszego stanu zębów. Brak jednego zęba wpływa na formę i funkcjonowanie całej szczęki albo żuchwy. Dbałość o zęby jest gwarancją ładnego i silnego wyglądu. Żeby egzystować i jeść komfortowo i bez przeszkód, a także z konieczną społecznie estetycznością,zdecydowanie należy zadbać o uzębienie..


<< Poprzedni
Następny >>