Home › Ceny mieszkań we Wrocławiu

Ceny mieszkań we Wrocławiu

Na odległości niedawnych kilku lat, sytuacja na rynku lokali we Wrocławiu całkowicie się zmienił. Jeszcze mniej więcej pięć lat temu byliśmy w stanie nabyć świeże mieszkanie w tym mieście za całkiem przyzwoitą cenę.

Niestety, teraz kwoty nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo obowiązują w stolicy naszego kraju lub na Pomorzu.

Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Powodem wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku nieruchomości, którego skutkiem jest powstawanie nowoczesnych nieruchomości, jest przede wszystkim spora migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego rejonu, a także stale poprawiające się uwarunkowania pracy, przywabiają so siebie sporo ludzi którzy chcą polepszyć poziom swojego funkcjonowania. Sporym rozwojem charakteryzuje się branża informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najbardziej potrzebni. Efektem napływu nowych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na lokale mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się powstawanie projektów na terenie całego Wrocławia. Sporą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się zainteresowani drogich mieszkań, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym powodem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uczelni, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych krańców Polski.

W związku z tym wynajmujący lokali mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie dużych stałych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi orientacyjnie osiemset złotych za miesiąc..