Home › Niedrogie podróżowanie poza sezonem wakacyjnym

Niedrogie podróżowanie poza sezonem wakacyjnym

Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zwiedzić niemalże każdy zakątek Ziemi, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie majętnych mieszkańców.

Od kiedy niedrogie linie lotnicze zagościły u nas, możemy za bezcen latać na terenie Europy a nawet dalej. Oczywiście, żeby znaleźć najlepsze promocje trzeba wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na wycieczkę w odpowiednim terminie. W zależności od kraju, który chcemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii temperatury. Lecz wówczas, ceny za hotel lub samolot będą znacznie wyższe, bowiem najwięcej turystów wtenczas przybywa. Dobrym przykładem będzie Izrael – w trakcie naszej wiosny temperatura tam jest najlepsza, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeżeli jednak chcesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty spotkasz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Również Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez Polaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak znacznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, kiedy to można się tam udać już za 100 złotych.

A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, nawet w listopadzie zaznamy tam mnóstwo słońca.

Poza tym bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze.

Także osoby pragnące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miasta, dobrze wybrać się w lutym, kiedy to lot bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w lipcu lub we wrześniu. Dużo osób z Polski, które chcą odwiedzić Kalifornię ochoczo wybierają ten czas, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z niewielką ilością turystów. Jeśli podróżowanie to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie na plaży, latanie poza gorącym sezonem musi cię zaciekawić.

Gdyż popularne miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane są w miesiącach upalnych, co znacznie zawyża cenę lotów.

Dlatego warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy..


Zobacz:
Fotografia produktowa cennik
Części samochodowe
Dobry psycholog psychiatra Kraków
Ile będzie Cię kosztował rozwód?