Home › Ujęcia filmowe przy użyciu podnośnika koszowego

Ujęcia filmowe przy użyciu podnośnika koszowego

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci pokazują się zdjęcia z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego kwestii technicznych.

Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..